Výzkum začíná od října 2024

Čím se lišíme

Spojujeme tradiční terapeutické metody s moderními vědeckými přístupy. Měření fyziologických funkcí, jako je kardiovaskulární aktivita a hladiny hormonů a další parametry nám poskytují cenné informace o tom, jak terapie tmou ovlivňuje tělo a mysl klienta.

Snažíme se vědeckým přístupem také pomoci odstranit možné pochybnosti a přispět k vytvoření důvěryhodného prostředí pro terapeutický proces. S našim postupem chceme dojít k efektivnímu a holistickému přístupu k léčbě duševního a fyzického zdraví.

Čemu se věnujeme

Princip naši práce spočívá ve sledování dlouhodobého efektu tmy na tělo. 
Mezi měřené patří:

 • Kardiovaskulární systém
 • Hladina kortizolu a melatoninu
 • Biochemie – základní osmice markerů

Jelikož neexistovala data, která by nám odpověděla na otázku „jaký má vliv na tělo dlouhodobé vystavení tmě?“, rozhodli jsme se to zjistit sami. Nyní za sebou máme 6 let praxe, které nám zatím ukazují zlepšení zdraví srdce, očí a hormonů.

Celý tento projekt nám dal základní data. Pokračujeme v testování a následně budeme potvrzovat výsledky výzkumu.

A zde se dostáváme k vám, našim ctěným klientům, kteří můžete být součásti tohoto velkého a převratného projektu.

Buďte součástí

Rozšiřujeme se a plánujeme náš výzkum posunout o level výš. Získali jsme spousty dat a můžeme v tom pokračovat a za to patří velké díky právě vám všem, kteří se k výzkumu připojíte. 

Zajímá vás jak? Postup bude velice snadný. Celé to bude probíhat před nástupem do tmy v Centru. Takže vás nebudeme zatěžovat dojížděním na jiná místa. Proces bude jednoduchý a obsahuje pouze pár bodů:

 • Instruktáž (vysvětlíme vám, co a jak)
 • EKG (měření srdce)
 • Dobrovolníkům odebereme kapku krve (kvůli měření hladiny hormonů)
 • Poté dostanete holter, který s vámi zůstane na celý pobyt (nemusíte se bát, nijak vás to v pobytu neomezí)

Tato vyšetření probíhají před terapii a následně po. Po pobytu získáte spousty benefitů z terapie, ale také výsledky z měření, které normálně stojí několik stovek až tisíc korun.

*Účast na testování je zcela dobrovolná. Kdokoli si může zvolit zda chce či nechce podstoupit testy.

Co získáte

 • Komplexní výsledky ZDARMA

Klienti mají možnost získat kompletní soubor výsledků z fyziologických testů, které by jinak stály značné finanční prostředky.

 • Jak vás tma ovlivní

Měření probíhá před nástupem do tmy, po absolvování pobytu a pro každého je možnost nechat se zdarma změřit i několikrát (v týdenních intervalech) po absolvování pobytu. To vám dá přesnější výsledky toho, jak vás pobyt ve tmě prokazatelně ovlivnil.

 • Zlepšení zdraví

Výsledky výzkumu naznačují pozitivní vliv terapie tmou na zdraví srdce, očí a hladiny hormonů. Regulace hladiny stresového hormonu kortizolu a stabilizace melatoinu přispívá k celkovému pocitu pohody a vyváženosti.

 • Potvrzení a vývoj

Získané výsledky jsou základem pro další výzkum a potvrzení pozitivních účinků terapie tmou. Každý nový údaj posouvá naše poznání dál a umožňuje klientům těžit z ještě efektivnějších terapeutických postupů.

 • NOVINKA JAKO BONUS

Nyní vám díky testu Balance Management (barevný test) poskytneme možnost lépe pochopit strukturu vašeho myšlení, emocí a chování, (např. sebevědomí, schopnost řešení problémů, k jakým rolím v týmu máte předpoklad, jestli jste před vyhořením a spousty dalších).

Tento jednoduchý test, který provádíte před a po vašem pobytu z pohodlí domova trvá pouhých 10 min. a je založen na principu CA method (Cognitive-Affective Method). Tímto si budete moci napřímo porovnat váš stav před pobytem a po něm.

Naše úspěchy

Díky našemu oddanému výzkumu a neustálému hledání nových poznatků jsme vypozorovali zlepšení zdraví, které máme možnost v následujících letech potvrdit.

Naše terapeutické centrum mělo tu čest zúčastnit se několika významných událostí po celém světě, včetně konferencí v: Riu de Janeiru, Japonsku, Španělsku, Vídni, Srbsku, Brazílii a dalších. Naše účast na Fyziologických dnech v Česku a na Slovensku byla dalším důkazem naší angažovanosti a přínosu v oblasti výzkumu a terapie.

Tyto zkušenosti nám poskytly nejen cenný pohled do budoucnosti, ale také potvrzení naší vize – neustále se zdokonalovat a přispívat k zlepšení zdraví a blahobytu našich klientů. Jsme nadšení, že můžeme být součástí tohoto dynamického a inovativního procesu a těšíme se na další společné úspěchy a objevy.

Udělejte první krok k dosažení životních cílů.

Můžeme vám pomoci přizpůsobit pobyt dle vašich požadavků. 

cs_CZCzech
Přejít nahoru