F&Q

Často kladené otázky

7 nocí ve tmě poskytuje dostatečný prostor pro hlubokou transformaci a sebereflexi, přičemž zachovává rovnováhu mezi intenzitou zážitků a možností postupné adaptace na tmavé prostředí.

Při terapii tmou v našem centru máte každý den možnost využít služby průvodce tmou. Průvodce tmou je vám k dispozici ve vámi stanovém čase. Pokud si přejete, může s vámi zůstat a popovídat si. Průvodce poskytuje bezpečné prostředí pro jakoukoli konverzaci. Můžete mu sdělit své myšlenky, pocity nebo obavy a on vás vyslechne. Můžete také zvolit téma o kterém bude průvodce povídat naopak vám. Nicméně pokud se rozhodnete pro samotnou terapeutickou práci, nebudete rušeni.

V našem centru jsme již přivítali mnoho klientů různých postavení, od učitelek po ředitele. Nevytváříme škatulky pro naše klienty. Naše dveře jsou otevřeny každému, kdo cítí potřebu zpomalit, ponořit se do vlastního nitra a prozkoumat záhyby své mysli. Bez ohledu na váš věk, pohlaví, povolání nebo životní situaci, jsme tu pro vás. Každý, kdo touží po podpoře a pochopení, je v našem terapeutickém centru vítán.

Jídlo vám obstarává váš průvodce, který denně chystá čerstvé vegetariánské pokrmy. Také máte v apartmánech k dispozici ořechy a ovoce. Speciální přání vám také zajistí průvodce, jako třeba nákup nebo stravu obohacenou o maso. Vše záleží na domluvě a preferencích jednotlivce. Často se stává, že během pobytu opadá potřeba jíst, a tak opatrovník chodí dle vaší potřeby.

Krátce po výstupu ze tmy je vhodné dát tělu čas adaptovat se na světlo, které může být nyní intenzivnější. Proto doporučujeme postupně zvyšovat intenzitu osvětlení a dávat pozor na příznaky přecitlivělosti na světlo. Pokud možno, je také dobré vycházet ven a pohybovat se na čerstvém vzduchu, což může pomoci s adaptací na nové podněty.

Delší doba po terapii tmou pak může být obdobím integrace nových poznatků a zkušeností. Můžete si klást otázky jako:

  • Jaké změny jsem v sobě zaznamenal/a?
  • Jaké nové pohledy na svět jsem získal/a?
  • Jak mohu využít tyto poznatky a dovednosti ve svém každodenním životě?

Po terapii je vám tu stále k dispozici průvodce, který s vámi nové zkušenosti probere a pomůže vám ke změně životního stylu či postojů.

Naplánujte si nezapomenutelný zážitek ve tmě ještě dnes.

Můžeme vám pomoci přizpůsobit pobyt dle vašich požadavků. 

Přejít nahoru