Reiki

Co je Reiki

Reiki je léčitelská metoda, která vychází z východních filozofií. Je stará několik tisíc let, někteří věří, že touto energií uzdravovali Budha i Ježíš.

Reiki léčí tím, že protéká skrze zasáhnuté části energetického pole a nabíjí je pozitivní energií. Zvyšuje vibrační úroveň energetického pole v těle a okolo těla i v oblastech kde jsou zaseknuté negativní myšlenky a pocity. Ty se uvolní, rozpadnou a vypudí z energetického pole. Tímto způsobem reiki čistí a zprůchodňuje energetické kanály a umožňuje, aby naše životní síla plynule protékala.

Historie Reiki

Za zakladatele Reiki je považován dr. Mikao Ushui z Japonska který znovuobjevil tuto metodu koncem 19 století. Ushui vyučoval na křesťanské univerzitě Došiša v Kjóto, a také tuto univerzitu vedl.

Tajemství Reiki odhalil v knihovně zenového kláštera, kde našel svitky rukopisů žáka Gautama Budhy. Ty mu poodhalili postup, ne však metody zasvěceni. Vydal se proto do hor, kde 21 dnů držel půst a meditoval. V poslední den ho prostoupilo jasné světlo a spatřil symboly, s nimiž se setkal při studiu sanskrtových textů. Tyto symboly v něm odemkly přístup k univerzální energii.

Ushui pak léčil žebráky na ostrově Kjóto, a pomáhal jim zařadit se do normálního života. Naučil se, že nestačí léčit jenom tělo, ale je potřeba zapojit i duši.

Jaká je filozofie Reiki

Žijeme, protože skrze nás protéká životní síla. Životní síla teče fyzickým tělem skrze kanály zvané čakry, meridiány a nádí. Protéká i okolo nás energetickým polem zvaným aura.

Životní síla vyživuje orgány a buňky těla a podporuje jejich životně důležité funkce. Pokud se tok životní energie přeruší, způsobí to omezení funkce jednoho anebo více orgánů a jiných částí fyzického těla.

Životní síla reaguje na naše myšlenky a pocity. Její tok se přerušuje, když vědomě nebo nevědomě akceptujeme negativní myšlenky a pocity o sobě samých. Tyto pocity a myšlenky se zaseknou v našem energetickém poli a způsobí přerušení toku životní síly. To snižuje funkci orgánů a buněk.

Jak Vám Reiki pomůže

Reiki léčí tím, že protéká skrze zasáhnuté části energetického pole a nabíjí je pozitivní energií. Zvyšuje vibrační úroveň energetického pole v těle, okolo těla a také v oblastech, kde jsou zaseknuté negativní myšlenky a pocity. Ty se uvolní, rozpadnou a vypudí z energetického pole. Tímto způsobem Reiki čistí a zprůchodňuje energetické kanály a umožňuje, aby naše životní síla plynule protékala.

Jak probíhá léčba Reiki

Sedíte oblečení a relaxujete. Ošetření probíhá ve velmi klidné atmosféře, kdy přikládám postupně své ruce přes oblečení na různé části těla (často pracuji spíše pár centimetrů od těla - v auře). Nikdy nepoužívám tlak, proto je toto ošetření vhodné pro všechny věkové kategorie. V průběhu terapie můžete pociťovat teplo vycházející z mých rukou nebo také brnění či chvění. Pocity jsou velmi individuální, ale pokaždé prožijete uvolňující zážitek.