Blog & novinky

Proč se mě chlapi bojí?

„Jsem sama už nějakou dobu, jsem krásná žena, ale muži se mě bojí…. Osloví mě jenom namachrovaní frajírci, o které zájem nemám, chci opravdový vztah…"

To jsou věty, které slýchávám u terapií pravidelně. Pravdou však je, že důvodů může být několik a někdy je vlastně dobře, když vás Váš objekt zájmu neosloví.


Není připraven na opravdový vztah.

V tomto případě je vše v naprostém pořádku, dotyčný prostě nemá zájem o vztah a vy vyzařujete, že byste nějaký chtěla, takže si nebude dělat starosti a vyhlédne si nějakou, co momentálně také nic nechce nebo půjde domů sám.

Nízké sebevědomí.

„Na tu nemám!“ nebo „Ta je zadaná!“ je přesně to, co mu běží hlavou. Někdy je pro muže těžké uvěřit, že krásná žena může být sama. Jindy si zase postaví v podvědomí tu ženu na piedestal a řeknou si „ta mě vůbec nepotřebuje“ Muž se chce o svoji princeznu starat, a jste-li žena, která má všechno a umí se o sebe postarat a vlastně těch pánů kteří budou mít dostatek sebevědomí na to, aby vás oslovilo, bude podstatně míň. Ale až se takový najde, neukazujte mu, že ho nepotřebujete. Královna má mnoho dovedností a dovede se o sebe hravě postarat, ona však dá svolení svému králi, aby se o ni staral.

Nalejme si však čistého vína, často si za to, že se vás muži bojí, tak trošku můžete i sama. Dobrá zpráva však je že právě s tím můžeme něco dělat.

Jste pořád hluboce raněná a stavíte se do sebeobranné pozice.

Znamená to tolik, že se snažíte muži dát na začátku „sežrat“ i podání ruky. Prostě máte strach z dalšího zranění a red couple
tak chcete muže vyděsit, aby se bál vás zranit. „Jestli mi ublížíš, zabiju tě!!“ je přesně to, co z Vás vyzařuje, což by nebylo samo o sobě špatné, kdybyste věřila tomu, že jsou i hodní muži, kteří vám nehodlají rozdrtit srdce. Tomu však brání vaše minulé zkušenosti a tak si kolem sebe raději stavíte jakousi neviditelnou zeď. V hlavě si myslíte, že jste na vztah připravena, ale na druhou stranu jsou pro vás muži pořád prevíti. Zkuste začít hledat na mužích ve vašem životě, ať už jsou to kamarádi, kolegové nebo rodinní příslušníci něco hezkého. Dejte si za úkol najít důvod, proč vlastně muže ve svém životě chcete a hledejte ty vlastnosti, jak se projevují. Osobně jsem si kdysi řekla, že když už jsou ti chlapi takoví parchanti, tak by bylo logické, kdybych byla lesba, to ale nejsem a tak jsem začala hledat, co se mi na mužích vlastně líbí. A našla jsem toho hromady a pořád objevuji. To, na co se v životě soustředíme, to se nám v něm pak objevuje pořád ve větší míře. Takže věříte-li, že muži jsou parchanti, hádejte, kdo se k vám bude snažit dostat. A pravdou je, že mluvíte-li s mužem, který se vám chce dostat pouze do kalhotek jako s parchantem, neodradí ho to. Ale muže, který by o vás mohl mít upřímný zájem ano!

Prostě se s vámi nedá domluvit.

Jste sama už nějakou dobu a jste zvyklá si svůj život řídit sama. Všechno si zařídíte, o všechno se postaráte a muž si ani neškrtne. Nedáte mu ani nejmenší šanci, aby mohl něco vymyslet či zařídit. Tohle je vlastnost, která se dá vypozorovat u drtivé většiny svobodných žen. Jsou už nějakou dobu sami a naučili se říkat NE. A dělají to dost razantně na to, aby muž odvahu nebo chuť se s nimi bavit prostě neměl. Ať už je argument druhé strany jakýkoliv, vy si prostě děláte věci po svém. Tuto vlastnost nemusíte ani přímo uplatnit v komunikaci s mužem, stačí, když muž vidí jak třeba něco „vysvětlíte“ prodavačce v obchodě, a ten hodný chlap, který by vám vzal tašku a doprovodil vás k autu, to prostě neudělá. Tady je rada jednoduchá. Uvolněte se a vzdejte se snahy všechno řídit. Život je veselá hra a ostatní lidi si chtějí hrát s vámi. Jste prostě příliš uvězněná v JÁ a zapomněla jste naslouchat lidem. Jedete si svůj život jak rozjetá mašina… ale kam? Kde je ten cíl? Chcete-li, aby se JÁ změnilo na MY, je nutné se do života trochu uvolnit. Ženská energie ve své přirozenosti je plynoucí a svobodná jako moře, a právě muž vám přichází nabídnout pevnost kontinentu, břehy a směr. Abychom mohli proudit jako řeky a plynout jako moře, potřebujeme se uvolnit a oddat se životu. Neznamená to stát se bezradnou husičkou, pouze nebýt generálem.

A na závěr ještě jedna velmi odrazující záležitost, která se však netýká toho, že by měl muž strach, spíš ztratí zájem po kratinkém rozhovoru.

Působíte zoufale.

Toto téma jsem diskutovala se svým manželem a dospěli jsme k zajímavému závěru. Zoufalka se všeho hned „chytá“. To znamená, že se chlap nemusí moc snažit, aby vás upoutal, když je hezký tak používá otřepané fráze a vy se jim hihňáte. Je to prostě tak. Jste-li dlouho sama a osloví vás nějaký atraktivní muž s větou „Tak jak to dééé“ alá Joy s Přátel a vy se „chytnete“, tak si s vámi buď ošklivě zahraje, nebo (hledá-li vážný vztah), odejde. Bere to prostě tak, že pokud vám stačí tohle, tak berete cokoliv. Prostě zoufalka. Nebo když dokonce začnete muže okatě balit sama... Nebuďte levná kořist, pokud se mu líbíte, omluví se a začne znovu :)