Blog & novinky

Jak si přitáhnout spřízněnou duši

Vzpomínám jaké to je být sama. Tak sama že vás bolí duše, hledá k sobě někoho, kdo jí moc chybí, i když ho ještě na vědomé úrovni ani nezná. Tento článek píšu pro všechny, kdo hledají spřízněnou duši. Vznikl na základě jak mé vlastní zkušenosti, tak se svými klienty.


V úvodu bych uvedla pár faktů. Jako první bych ráda zmínila, že spřízněná duše není jenom jedna. Můžeme si vybrat a možná jsme už nějakou potkali. Často se totiž stává, že se zamilujeme a věříme, že dotyčná osoba je pro nás ta jediná pravá a vyvolená, ale ono to nevyjde. Pak se snažíme sami sebe přesvědčit o tom, že to nebyl ten pravý a že jsme se spletli. Tím ale velmi podkopáváme svoji vlastní intuici a víru ve své vlastní srdce. Což nás samozřejmě brzdí, chceme-li opět vstoupit do vztahu se spřízněnou duší. Další důležitá informace je že nemusíte čekat. Není potřeba, abyste se změnili, stali se lepší, klidnější, dospělejší, hubenější, nebo cokoliv jiného. Potřebujete se pouze uvolnit a stát se sami sebou, protože někde tady je člověk který po vás touží stejně tak jak vy toužíte po něm, ale pod tíhou masek a sebe odsuzování vás nemůže poznat.

Milujte nejdříve sebe.

Fotografie0196Začněte se k sobě chovat jako k milovanému člověku. Chcete-li ve svém životě někoho, kdo Vás bude milovat, je nutné se naučit milovat sebe sama. Použiji jednu velmi otřepanou frázi, ve které je více pravdy než by kdo čekal: „Chovej se k sobě tak, jak chceš, aby se k tobě chovali ostatní!“ Toto je jedna velmi zásadní informace která vás naladí na tu správnou vlnu. Mezi prvním až třetím rokem života vzniká u lidí takzvaný niterní dialog. Je to způsob jakým si povídáme v hlavě sami se sebou. Tento dialog probíhá pořád s tím samým človíčkem, ať už je nám 5, 18 nebo 50 let, uvnitř jsme to pořád my, naše vnitřní dítě, které je zdrojem radosti ze života. Ruku na srdce, kdyby někdo tak, jak vy mluvíte sami k sobě, mluvil s vaším dítětem, neměli byste chuť mu nafackovat? :) Teď nemluvím pouze o výrocích typu: „Já jsem ale kráva! To jsem zvrtal. Jsem hrozná…“ ale i o přehnaných nárocích. Místo toho abychom se večer pochválili za to, že jsme zvládli tak sto úkonů, které jsme chtěli, tak si vyhubujeme za to, že jsme nestihli ten sto první. Přehnané nároky našemu vnitřnímu dítěti také ubližují. Naše vnitřní dítě je dítě jako každé jiné, chce si hrát a bavit se a hlavně chce být přijímáno. Když se podíváte na děti, na které se pořád křičí, nebo na které rodiče naloží břímě naplnění všech snů, které sami naplnit nezvládli, není to moc radostný pohled. Takové dítě není šťastné ani samo sebou.
Navíc přitahujeme do svého života pouze lidi, kteří nám tento náš vztah k sobě zrcadlí. Chceme-li přitáhnout spřízněnou duši, člověka, který nás bude milovat takové, jakými jsme, je nutné začít hledat na sobě to krásné. Šťastní lidé jsou ti nejkrásnější a nejpřitažlivější a k tomu abychom se mohli radovat je potřeba uzdravit naše vnitřní dítě a náš niterní dialog. Člověk se stává dospělým, když se odpoutá od „pravd“, které mu vštěpili jeho rodiče či společnost a stává se sám sobě rodičem. Tou nejlepší maminkou, která obejme a povzbudí a zároveň milujícím tatínkem, který nás postaví zpět na nohy a opráší nám kolínka, když upadneme. Pak přitahujeme do života opravdu partnera a ne náhradu rodiče, autoritu, ani posluchače, či někoho koho můžeme zachránit nebo naopak mu sloužit, ale opravdického parťáka.
Tip: Pište si po dobu čtyřiceti dnů, každý večer pět věcí, které na sobě milujete (pokaždé jiné). Myslete to vážně, pokud napíšu: „ Miluji, jak jsem citlivá“, pak si vzpomenu a procítím situaci, kdy jsem opravdu byla citlivou. Toto cvičení je velmi efektivní z prostého důvodu. Po několika dnech úkol přestává být tak jednoduchý a vy už od rána musíte přemýšlet jakých nových pět skvělých vlastností na sobě nalézt. A to dělá celé kouzlo. Už od rána o sobě přemýšlíte jako o milovaném člověku, a nemáte čas si nadávat a být na sebe moc tvrdá. A takové lidi si do svých dnů začnete přitahovat. A když se přistihnete, že jste na sebe moc přísní či dokonce zlí, pochvalte se za to… Doteď jste to neviděli a to, že to vnímáte, je obrovský úspěch. Nadávat si za to že jsem si nadávala, vás nikam neposune. ;)

Nejste ten, kdo si myslíte, že jste

Fotografie0197Když se narodíme, zapomeneme, kdo jsme. Vstupujeme do této reality s nepopsaným vědomím. To kdo jsme, nám říkají zprvu naši rodiče a příbuzní, poté učitelé a média a tak dále. Jako děti bezmezně věříme svým rodičům, jsou pro nás vším, starají se o nás a pomáhají nám, milují nás. Když nás bolí bříško, přesně vědí co dělat, když máme hlad, tak nás nakrmí. Jsou pro nás dokonalé bytosti, vědí všechno. Takže když řeknou, že neumím zpívat, tak mají pravdu ne? Povím vám krátký příběh. Byli dva kluci jeden Honzík a druhý Pavlík a byli to dobří kamarádi. Jednou si spolu hráli venku a složili spolu písničku. Oba se rozhodli, že jí doma zazpívají rodičům. Honzík přišel domů a našel maminku na dvorku, jak věší prádlo. S velkým křikem a nadšením za ní celý udýchaný přiběhl a zazpíval jí písničku. Maminka chlapečkovi zatleskala a nabídla, že poprosí tatínka, aby mu zahrál na kytaru, a může tak skládat ještě více krásných písniček. Pavlík přiletěl domů naprosto stejným způsobem, s velkým rachotem vlítl do kuchyně, kde začal zpívat. Maminka byla ale unavená, bolela jí hlava, Pavlíkův bratříček měl v noci bolavé bříško a nikdo doma toho moc nenaspal. „Buď ticho! Vzbudíš bratra! To se nedá poslouchat! Běž si umýt ruce, bude večeře!” Pavlík svěsil hlavu a vydal se do koupelny, cestou potkal tátu, který se rozespale zvedal z gauče s velkým bručením. Pavlík si možná dodnes myslí, že neumí zpívat… Pravdou ale je, že všichni jsme dostali všechny dary a můžeme je využívat. Názor či myšlenka že něco neumíte nebo nezvládnete, existuje jenom proto, že jí věříme. Vaše duše je čisté vědomí, vy jste čisté vědomí, a to, čemu toto vědomí věnujete, může existovat ve vašem světě. Volte proto moudře, co je hodno toho, aby jste tomu věnovali pozornost. Hodně z myšlenek, které svým vědomím živíte, ani nejsou vaše. Myšlenku si můžete představit jako takovou energetickou kuličku, která se živí lidským vědomím. Určitě to znáte, když na něco myslíte a člověk vedle vás o tom začne mluvit. Ta myšlenka se jednoduše pokusila získat jeho vědomí a povedlo se jí to. Teď byla vyslovena nahlas, takže je ještě silnější. Další medvědí službu dělá televize, hlavně reklamy. Každá reklama vám tvrdí, že nejste dost dobří. Potřebujete lepší telefon, lepši zuby, lepší hadry, lepší pleť, jinak jste lůza a nestojíte za nic. Dám vám tip jak používat TV, nalepte na obrazovku zrcadlovou fólii a u kafíčka obdivujte, jak vám to sluší :). Cokoliv si o sobě myslíte, není pravda. Pravda je taková, že JSTE a to stačí. Cvičení výše vám pomůže přetransformovat to, jak o sobě smýšlíte do pozitivnější roviny. Vykašlete se na všechno, co vám o Vás řekly horoskopy či kdokoliv jiný, zkuste prostě dělat věci tak, jak je cítíte VY. Pomůže to přitahování spřízněné duše, protože ať vás tato duše najde v jakékoliv situaci, pozná vás. Pokud si hrajete na něco, co nejste, nebo co vám řekli, že máte být, nemusí vás vidět. Ten člověk chce VÁS.

Otevřete svoje srdce

davincishutterstock 21574306Od malička jsme vychováváni v tom, že si svoje srdce musíme chránit. Mít ho zavřené a dávat si velký pozor komu ho otevřeme. Opak je však pravdou. Tělo má být v srdci, ne srdce v těle. Otevřené srdce je koule energie, která nás obaluje a chrání, a čím hlouběji do svého srdce jsme schopni se ponořit, tím jemnější energii naší vlastní lásky jsme chráněni a podporováni. Jako na obrázku od Leonarda da Vinci, naše srdce je náš svět. Vaše otevřené srdce bude k sobě lákat jiné otevřené srdce. Všichni víme, že stejné se přitahuje, takže jsme-li stažení a napjatí, přitahujeme k sobě i stejného partnera, chceme-li vztah se spřízněnou duší, je potřeba se ukázat. „Hele to jsem já, tady, tohle je moje otevřené srdce, jsou na něm jizvy a rány ale nebojím se a jsem připravena!“ Až se potkají dvě otevřená srdce, určitě se stane, že na začátku vztahu u vzájemného prolínání a propojování začnou dotýkat svých starých ran. Pamatujte, že to co vás bolí, není to, co ten druhý řekl, ale to čeho se to, čeho se tím dotknul. Udržte svoje srdce otevřené, i když bolí, takto se staré rány léčí a mizí. Velmi vám to pomůže na začátku vztahu. Nemusíte totiž čekat, až budete „mít odstraněné všechny bloky“. Chce to jenom mít odvahu vykročit za svým snem opravdové lásky a krok za krokem jej tvořit.

Ujasněte si, co chcete

Možná, si nechcete psát seznam toho jaký má váš budoucí partner být proto, abyste to neomezovali. Tady ale nejde o omezování, ale o vědomé tvoření. Pokud tedy chcete svoji spřízněnou duši do svého života vědomě přivolat a tvořit spolu krásný vztah. Protože vztah se nám nestane, vztahy tvoříme. A je lepší tvořit vědomě, protože v podvědomí ještě může dřímat kde co. :)
Pro začátek si ujasněte, jaký vztah chcete. Budete-li si přát: „Chci se vdát a mít dítě.“ Nezapomínejte na to, že až se narodí děťátko, je dokonáno. Chcete-li partnera, se kterým strávíte zbytek života a založíte rodinu, přejte si to takto. Vyjádřete se jasně. Také nezapomínejte na záměr vztahu, co od vztahu očekáváte, proč jej chcete. Já jsem třeba napsala: „Rosteme a rozvíjíme se v lásce.“ A je pravda, že moje schopnost milovat sebe i život, se za tu dobu co jsme spolu, pořád prohlubuje. Když si myslím, že už to nejde víc, tak se opět stane něco magického. Přání vždy pište v přítomném čase: „Můj životní partner je…“

 • Svobodný, bezdětný, nebo už nějaké děti má…
 • Připravený na opravdový vztah.
 • Všechny jeho minulé vztahy jsou uzavřeny a jeho bývalé partnerky zabírají v jeho životě to správné místo. Pokud má dítě tak se k jeho matce (otci) chová s respektem, popř. děti nemá a nevídá se s bývalými partnery.
 • Chce-nechce vstoupit do manželství
 • Chce-nechce děti
 • Je spíše dobrodruh, nebo domácký typ.
 • Jsme nejlepší kamarádi.
 • Čte stejné knihy jako já. Znamená to, že máte hodně podobných informací a pohledů.
 • Reagujeme na sebe a máme si vždy co říci.
 • Máme stejný smysl pro humor
 • Miluje svoje tělo
 • Miluje svoji práci
 • Má rovnováhu mezi prací, koníčky a vztahem.
 • Má stejné hodnoty jako já.
 • Je pořádkumilovný – dobrá hospodyňka – manuálně zručný.
 • Je gentleman-dáma (neříká pr*el ).
 • Jsme spolu sami sebou. V tom spočívá opravdová svoboda, budeme-li se snažit přetvařovat nebo schovat nějakou vlastnost, o které si myslíme, že není dost dobrá, budeme v napětí a nebude nám v takovém vztahu dobře.
 • Vědomě tvoříme společnou budoucnost.
 • Je ze stejné planety nebo s planety se stejnou vibrací. (Tohle je informace pro Plejáďany, kamarády ze souhvězdí Orionu, Delfína a.t.d.; tito lidé to o sobě z drtivé většiny vědí, pokud si nejste jistí, napište tam tuto větu stejně:)).
 • Je spirituální a opravdu to žije. (Všichni, co čtete tyto řádky, máte k duchovnu blízko a sami jste se jistě setkali s lidmi, kteří přečetli snad všechny knihy o spiritualitě a nepraktikují nic.)
 • Děláme společné aktivity. (Ať už je to procházka se psem nebo dovolená, semináře, je důležité, abyste dělali věci rádi spolu.)
 • Domácí zvířátka. (Máte-li doma kočku, tak ať jí má rád; Naopak máte-li strach z pavouků, ať nechová tarantul.)
 • Je se mnou stejně rád jako já s ním. (Někdo si rád zachová svoje vlastní koníčky, jiný chce zase dělat všechno spolu, je zapotřebí, abyste to měli stejně.)
 • Krásně se nám spí v jedné posteli. / Máme oddělené ložnice a navštěvujeme se, ale spíme každý sám.
 • Bydlení. (Město, vesnice, dům, byt, spolu, zvlášť).
 • Chce se milovat a mazlit stejně často jako já.
 • Je bohatý, chudý, akorát. (Přejete-li si bohatého partnera, nezapomeňte si přát i to, aby byl štědrý:).)
 • Je pro mě tím nejlepším mužem a já pro něj tou nejlepší ženou nebo opačně.
 • Je dotekový, dárkový, úslužný, ujišťuje vás denně o své lásce, je pozorný posluchač. (Každý z nás má jiné jazyky lásky, ideál je mluvit všemi, ale jeden nám bude stejně tak nějak srdci nejblíž.)
 • Dalším zajímavým aspektem je úroveň duše. Chcete duši, která na svojí duchovní cestě dál než vy a vy budete v roli žáka? Nebo naopak chcete duši, kterou povedete? Nebo chcete být na stejné úrovni?

Na konci tohoto seznamu nezapomeňte na magickou formulku: „Toto nebo něco lepšího se mi teď uskutečňuje pro nejvyšší dobro všech zúčastněných.“ A také platí pravidlo nepřát si nic v negacích.

Pamatujte na poslední větu na vašem seznamu. „Toto nebo něco lepšího se mi teď uskutečňuje pro nejvyšší dobro všech zúčastněných.“ Znamená, že spřízněná duše může vypadat ještě o fous jinak. Může se stát, že si budete přát bohatého muže, ale pro vaše nejvyšší dobro (vás obou) bude, abyste vaše bohatství vybudovali spolu. Ale když ho potkáte, poznáte ho, protože ten pocit, ta esence toho s kým jste pracovali, se nedá splést. Často meditujte a spojujte se s energií tohoto člověka. Představte si, jak se vaše srdce stala magnetická jedno k druhému a tento magnetizmus je táhne k sobě, klidně i napříč kontinenty, neuzavřenými vztahy nebo čímkoliv jiným.

Každý vztah má také svého ochránce, je to světelná bytost, anděl nebo jakkoliv jinak chcete. Tento anděl se stará jenom a pouze o váš vztah, o to, aby vás oba připravil na setkání ve fyzické rovině. Abyste se poznali a abyste se setkali v perfektním magickém okamžiku, aby ani jeden z vás nepochyboval o tom, že ten druhý je ta spřízněná duše. Může se totiž stát, že po setkání až se budete vylaďovat, tak nastanou pochybnosti a strachy se vás budou snažit svést z cesty, pamatujte však na okamžik setkání a na to co jste cítili.
O vašem novém zatím nezhmotněném vztahu neříkejte nikomu, o kom si nejste absolutně jistí, že vám to přeje. Každý nový sen či představa je jako miminko. Je potřeba jej chránit a starat se o něj a až je dostatečně silné, tak pak teprve jej někomu ukážete. Nejdříve rodině, pak kamarádům a tak dál. Chráníte se tak před lidmi, kteří by vám chtěli vaši práci na přitahování spřízněné duše vymlouvat nebo jí jakkoliv shazovat, klidně i v dobré víře.

Připravte se na vstup do vztahu

Hlavní je uzavřít vše, co bylo, a odpustit všem svým bývalým partnerům. Vaši bývalý partneři či partnerky, vás naučili něco o sobě, o tom jaký vztah máte k sobě samým a jak moc lásky jste ochotni do svého života přijmout. Takže je dobré to tentokrát udělat jinak. Odpustit však neznamená souhlasit s tím, co se stalo. Odpuštění je akt sebelásky. Říkáte tím: „Už nehodlám v sobě držet žádnou bolest ani zášť. Já jsem volná a ty jsi volný.“ Také se vyvarujte hledání viníka. Vina totiž neexistuje. Do každé situaci vstupujeme dobrovolně a oba ji spolu tvoříme. Ať už si to jsme ochotni připustit nebo ne, a hlavně, je to úplně jedno, protože to, co se stalo, už nezměníme. Ale budeme-li to i nadále sytit vzácnou energií našeho vědomí, tvoříme jí znovu.
Další věc, která se může stát je, že když se naladíte na svoji spřízněnou duši, začnete sama sebe podvědomě sabotovat. Některá část vaší osobnosti nechce, abyste do vztahu vstoupila. Tato část není zlá ani není potřeba se na ní nějak zlobit. Ona vás chrání, chrání vás před zraněním, ke kterému je přesvědčena, že dojde. Těchto částí může být dokonce více. Můžete požádat anděla, který dohlíží na náš vztah se spřízněnou duší, ať vám pomůže tyto části vyléčit. Je nutné, abyste je sjednotili na hluboké úrovni a všechny části vašeho já kráčely stejným směrem k vytouženému cíli. To je mimochodem potřeba i u jiných cílů než je přitahování spřízněné duše.
Tohle je něco, co se vám nemusí dařit samotným a budete potřebovat vyhledat pomoc terapeuta. Tady bych se pozastavila. Dejte si velký pozor, za kým jdete. Taky byste nedali svoje peníze žebrákovi, ať je zhodnotí, nebo nešli za výživovým poradcem s nadváhou. Jde totiž o přenos energie. Přijdete-li za paní, která žije sama se svými kočkami, a budete po ní chtít, aby vám pomohla vyřešit vztahy, je pravděpodobné, že vám nepomůže. A může to být vaše ověřená terapeutka, která vám pomůže v jiných oblastech života, nemůže na vás ale přenést typ energie, kterým nedisponuje. Podívejte se proto na to, jak člověk za kterým jdete, žije. Má-li sám harmonický vztah. Teprve pak mu dovolte, aby vám zasahoval do energie.

Věřte a užívejte si!

fotkaaNěkdy to chvíli trvá. Vaše budoucí láska je třeba zrovna uprostřed bolestivého rozchodu a není vhodné, abyste se setkali hned. Věřte v božské načasování, brzy se se svojí láskou setkáte tváří v tvář. Žijte naplno a dělejte věci, které vás baví. Právě dnes totiž může být úplně poslední „singl“ den vašeho života. Takže si dejte srazy s kamarády, ukliďte si doma, vytvořte pro vaší budoucí druhou polovičku místečko. Odsuňte postel od zdi, aby tam mohla vaše spřízněná duše vstoupit. Hlavně se zaměstnejte nějakou naplňující činností, abyste na to pořád nemysleli. Zanícená touha vám totiž bude stát v cestě. Osobně jsem žena velmi netrpělivá, ale dařilo se mi přes den se udržet, hodně jsem se setkávala s lidmi a bylo to jednoduché. Co však večer až ulehnu do postele sama a je mi smutno? Každý večer jsem se ponořila do touhy svého srdce a cítila ten magnetizmus, kterým jsem svoji spřízněnou duši přitahovala. Představte si, jak se ve snu každou noc setkáváte, a vaše dvě toužící srdce se na chvíli stávají jedním. Můžete také komunikovat s andělem vztahu. Zkrátka ten magnetizmus vědomě a co nejvíce zesilte. Před spaním se uveďte do pocitu, že vaše láska usíná vedle vás.

Tento článek je sepsán na základě vlastní zkušenosti. Trvalo přesně měsíc a půl od doby, co jsem ujasnila představu o tom, co chci, do dne, kdy jsem potkala svého muže. A věřte nebo ne, je ještě lepší než jsem si v tu dobu dokázala představit. Chcete-li plnou romantickou verzi našeho setkání čtěte tady

A na závěr:

Nečekejte s aktivitami, které byste chtěli dělat spolu s partnerem. Chcete-li se svojí spřízněnou duší třeba lozit po horách, tak si zabalte baťůžek a vyrazte. Je totiž dost pravděpodobné, že se setkáte zrovna tam :).

Jsem přesvědčená o tom, že šťastní lidé tvoří šťastný svět a čím víc lidí bude zamilovaných, tím méně bude na světě zloby a špatností. Zamilovaní lidé tvoří krásné věci a netropí zas tolik hloupostí :). Přeji vám všem, ať naleznete svoji lásku a ať jste šťastní, jak blechy v kožichu.

Chcete li projít intenzivním seminářem,kterého cílem je připravit se na opravdový vztah a naučit se vědomě pracovat na jeho přitahování. Seminářem, kde budeme pracovat na hluboké úrovni a odstraňovat traumata, která Vám jakýmkoliv způsobem brání vstoupit do vztahu. Neváhejte a přihlašte se zde.