Blog & novinky

Tma je guru aneb fantastická terapie tmou!

Terapie tmou je speciální forma meditace. Je označována za zkratku k osvícení a byla hojně používána ve starých kulturách jako nástroj k osvícení, učení se astrálnímu cestování, otevírání třetího oka a podobně.

Denně přijímáme spousty informací a naše mysl je naprogramovaná je zpracovávat. Osmdesát procent informací však přijímáme pomocí zraku. Jelikož se toto ve tmě neděje, naše rozjetá mysl začne hledat veškeré možné dostupné informace. Pokud nepřicházejí zvenčí, začne hledat uvnitř a to je něco, co má velmi hluboký dopad na mysl a ne jenom na ni.

Postupně se však vše zpomaluje, zjemňuje, vybavují se vám starší a starší vzpomínky, na rané dětství, někdy dokonce na lůno.

Při vstupu do tmy je dobré mít záměr, ale pak od něj umět ustoupit a nechat tmu, aby byla vaším Guru. Tradiční etymologie popisuje termín "guru" jako vztah mezi světlem a tmou: „Guru je ten, kdo rozptýlí tmu nevědomosti světlem poznání". Tma vás zavede na ta místa, která jsou pro vás ta nejdůležitější k vidění, a otevře ty staré rány, které je nutno vyléčit abychom se dostali blíže k sobě a k pravdě.

Je velmi pravděpodobné, že ve tmě uvidíte různé formy světla, můžete astrálně vycestovat, nebo nahlédnout do astrálu kolem vás. Rychlost nástupu vizí se odvíjí od toho, jak moc člověk v životě meditoval, jak se umí ztišit, ale také od toho, jestli jsme ochotni se odevzdat tmě a nechat ji veškeré vedení. Budeme-li tlačit na to, že nutně musíme něco vidět, nebo zažít nějakou silnou spirituální zkušenost, je možné, že se to nestane, avšak když se odevzdáme, naše srdce a vize se může otevřít tak moc až se polekáme.

Zde je velmi důležitá role průvodce, kterou s Vaškem zastáváme. Když nastanou potíže či přijde krize, jsme tu pro vás, abychom vám pomohli věcem porozumět a abyste měli kontakt s vnějším světem.

Když je člověk ve tmě je jednoduché se ve svých myšlenkách a vizích ztratit a připadat si tak trošku mimo nebo se bát. Někdy člověk potřebuje slyšet, že to co se děje, je v pořádku. Ve tmě se nikomu nic nevnucuje. Zkušenost, kterou zažíváte je vaše a je zcela jedinečná, avšak podpora na této unikátní cestě vaší duše je potřebná.

Ve tmě se setkáme i se svojí stinnou stránkou. Den nebo dva ve tmě mohou byt trošku nejisté, ale je to vždy pro dobrou věc. Krize, která nastává, se dá popsat jako forma nudy, která vyústí do vnitřního tlaku a mysl hladová po informacích je nucena zabrousit do témat, která se snažíme i sami před sebou schovat. Uvolnění má však obrovský dopad. Po zbavení se starého, se vždy otevírá prostor pro nové. Také čas ve tmě plyne úplně jinak, pro většinu lidí jsou dny nesmírně dlouhé. Ke konci pobytu se tato situace výrazně zlepší, dokonce se může stát, že se vám ze tmy nebude chtít ven! :-)

Jste-li ve tmě ve dvou, proces je podobný. Tady je ale nutno jít ještě o krok dál, odhalovat svoje rány ne jenom sami před sebou, ale i před partnerem. Ve tmě jste oba hodně citliví a ten druhý okamžitě pozná, že se s vámi něco děje. Je to ideální příležitost vyřešit vše, co vás tíží a brání vám v tom, milovat se plně.

 

Nejdůležitějším pravidlem pro párový pobyt je udržovat prostor lásky.

Staří Slované věřili, že láska je kosmická bytost, která pobývá s lidmi. Je však jemná, křehoučká a velmi citlivá, a pokud se lidi k sobě nechovali hezky, nemohla tam být a musela se vytratit. Moc ji chování lidí bolelo. To vidíme ve vztazích hodně často i dnes: „Nám to nějak vyprchalo.“ A ono nevyprchalo, vyhnali jsme lásku...

 

Druhým pravidlem je říkat pravdu. Neobviňovat partnera ze svých stavů či bolestí.

Ve tmě budete na sebe velmi naladění a váš partner vám bude podvědomě chtít pomoci vyléčit traumata a bolesti, on či ona cítí, na co nechcete myslet, a dotkne se této vaší rány. Možná to bude neomalené a možná to bude velmi bolet, je však důležité neobviňovat. Uvědomit si, že nebolí to, co ten druhý řekl, ale to, čeho se těmi slovy dotknul. Necítí-li se váš partner obviněn, bude vás chtít obejmout a přijmout vás i s vaší bolestí. To pomůže i vám přijmout toto staré trauma a rány se tak hojí mnohem rychleji. Vztah je terapie sama o sobě a ve tmě si budete vzájemně léčiteli i učiteli.

Samotný výstup je nádherným zážitkem. Tady si člověk uvědomí, jak málo se kolem sebe dívá. Jak JINAK vypadá vše, co jsme viděli. Sytost barev je naprosto nepopsatelná. Ale není to jenom o barvách. Osobně mám pocit, že tak nějak vidím ty věci doopravdy, vidím jejich duši, kámen není jenom kámen, ale je to ten nádherný nerost s příběhem a energií a křivkami, které má jenom on. Stejně tak, pokud se rozhodnete pro pobyt v páru, se budete dívat na svého partnera. Mnozí z vás svého muže či ženu poprvé doopravdy uvidí.

Výstup může být malinko znepříjemněný motáním se hlavy. Váš zrak se musí přehodit z vnitřního opět na vnější. Dělá se to však pomalu a velmi citlivě před rozbřeskem nebo za pomoci tlumeného světýlka svíčky.

Terapie tmou Po skončení pobytu vaše zkušenost zdaleka nekončí. Odehrálo se něco, co změnilo velmi zásadně vaši energii a změna může setrvat po velmi dlouhou dobu, u některých lidí i po celý život. Guru tma vás vede dál i po výstupu. Často se stává, že změníte stravovací návyky. Ve tmě totiž jíte a pijete pouze chutí a čichem. Osobně jsem ve tmě pila čistou vodu ze studny, když jsem si cestou domu na benzínce koupila lahev „mrtvé“ vody, nemohla jsem jí pít. Rozdíl byl tak citelný, že jí moje tělo prostě odmítalo. Stejně tak se mění i chutě v jídle. Lidi přestanou pít kávu, kouřit, jíst maso a podobně.

Pouze tím jakou má jídlo energii, budete vědět, jestli bude pro vaše tělo prospěšné nebo nikoli. Také se můžou změnit tréninkové návyky.

Vašek po tmě úplně přestal zvedat těžké činky a likvidovat si záda a naplno se teď věnuje józe. Propojení s tělem je po pobytu ve tmě na mnohem jemnější a citlivější úrovni a to jak dlouho vám to vydrží je pouze na vás.

Nedoporučujeme vám se hned vrátit do pracovního procesu nebo do jakékoliv rutiny. Čím déle setrváte v tomto krásnem stavu, tím pevněji se ukotví ve vašem světě. Proto také naše týdenní pobyty končí v pátek ráno a máte tak ještě celý víkend k ustálení se v realitě či matrixu svých dnů.