Terapie tmou

Terapie tmou je znovu objevená forma meditace pocházející z východní filozofie. V dnešní uspěchané době je fenomén tmy stále žádanější a to i díky u nás nejvýraznějšímu propagátorovi herci Jaroslavu Duškovi. Pobyt ve tmě Vám otevírá cesty nejen k sobě samému, ale také se po nějakém čase dokážete naladit na jemnější vibrace. Léčba tmou je také velmi výrazný pomocník při lucidním snění a astrálním cestování. Nechte Vaší mysl odpočívat a přijďte znovu objevit přirozené schopnosti, které jsou konzumní společností potlačeny na minimum.

Terapie tmou na Nymbursku je provozovaná ve speciálně upraveném zděném domě, který je využívaný pouze k tomuto účelu. Kromě tří zatemněných místností se v domě nachází čajovnička (pouze pro účastníky pobytu), která je k dispozici před a po výstupu ze tmy. Místnosti jsou vybavené ortopedickou matrací, antialergickými polštáři a přikrývkami, jogamatkou a indiánským hudebním nástrojem. Každý pokoj má vlastní sociální zařízení. Cena pobytu je od 4500Kč / týden.

Co je Terapie tmou

Terapie tmou je forma terapie kde praktikující tráví týden v úplné tmě. Ve tmě probíhají všechny běžné úkony, jako sprchování, jídlo, případné cvičení.
Terapie tmou byla v minulosti hojně využívána v mnoha duchovních tradicích. Dnes se k ní opět vracíme z mnoha důvodu. Nejzajímavějším faktorem je z našeho pohledu cykličnost země a to v jaké fázi se nyní nacházíme. Tma je JIN, ženská energie, která se nyní probouzí po dlouhé fázi JANG. Kult Matky země je nyní opravdu na vzestupu a ženská část nás všech se začíná probouzet na mnoha úrovních. Tma je také nesmírné důležitá pro správné vylučování hormonů, zejména melatoninu.
"Ano, jsem les a noc tmavých stromů: koho však nezastraší má temnota, nalezne též trsy růží pod mými cypřiši. A také malého boha nalezne, jenž dívkám jest nejmilejší: u studánky leží, tiše, s očima zavřenýma."

Friedrich Nietzsche, Tak pravil Zarathustra

Proč terapie tmou

Terapie tmou pomáhá jak na fyzické tak mentální i emocionální úrovni. Co se ve tmě odehraje, je vždy velmi individuální. Podstatné je, že vytváří ideální podmínky k tomu, abychom mnohé vyřešili. V dnešní době fungujeme hodně na mužském principu, tudíž naše tělo i mysl řeší to, co je akutní či momentálně aktuální. Ubereme-li však 70% vstupních informací, které získáváme zrakem, dostaneme šanci vyřešit to, na co v každodenním shonu není čas.

Jak probíhá terapie tmou

V den nástupu je potřeba dorazit v 18.00 (po dohodě možno i jinak). Popovídáme si v naší útulné čajovně, ukážeme Vám prostory, dostanete jídlo a poté je už na Vás kdy zhasnete a ponoříte se do tmy. Každý den k Vám přijdeme na konzultaci a přineseme čerstvé jídlo a bylinkový čaj. Do tmy k Vám vstupujeme z pravidla oba, chcete-li však řešit konkrétní den pouze s jedním z nás, můžete nás o to požádat (ženy někdy nejsou ochotny sdílet citlivá sexuální témata v přítomnosti muže,...).

V poslední den pobytu Vás probudíme a opět strávíme chvilku v čajovně. Poté máte ještě čas na sbalení, hygienu a adaptaci :-) Je možné, že po výstupu z tmy nebudete moci hned řídit, můžeme Vás dopravit na vlak nebo můžete strávit čas procházkou v krásném Polabí. Také čajovna je k dispozici k posezení, pokud je potřeba.

Ve tmě jste zamčeni zvenčí, aby vás nikdo nerušil, zevnitř je však možné kdykoliv odejít a pobyt ukončit či přerušit. Pro výjimečnou situaci je v pokoji lampa, kterou si můžete posvítit.

Jídlo v průběhu Terapie tmou

Strava ve tmě je veganská nebo vegetariánská (vše je na domluvě). Vaříme domácí jídla z kvalitních potravin dopěstovaných v regionu. Ve tmě je možné se i postit. Doporučuji však pouze zkušeným „půstařům“ nebo zkušeným “tmářům“. Oba procesy jsou velmi silné, proto není vhodné je u začátečníků kombinovat.

Co s sebou na pobyt ve tmě

Pohodlný oděv a hygienické potřeby. Ve tmě jsou tradiční hudební nástroje a také máte s sebou svůj hlas :-)
Chcete-li však, můžete si donést i svůj vlastní hudební nástroj, můžete.

Cena Terapie tmou

Cena se odvíjí od délky pobytu a velikosti pokoje.

K dispozici máme menší místnost Orion, za bezkonkurečně nejnižší týdenní taxu 4500 Kč. Místnost není idealní pro cvičení.

Dále máme k dispozici 2 velké prostorné místnosti Sirius a Plejády, kde lze cvičit a dokonce i tančit (vyzkoušeno). Zde je cena za týdenní pobyt 5500 Kč.

Záloha za týdenní pobyt je vždy 3000 Kč a je nevratná, zrušíte-li pobyt v dostatečném předstihu a my stihneme místnost ještě obsadit, peníze vám samozřejmě vrátíme.

Cena za pobyt se nijak nesnižuje, chcete-li postit či odmítnete konzultaci.

Individuální délka pobytu je možná (například 3 denní, 10 denní) – kontaktujte nás emailem.

Pobyty zpravidla od Pátku do Pátku.

Místnost Orion

malá
COM_BOOKINGCALENDARFORJOOMLA_NAVIGATION_PREV_LINK COM_BOOKINGCALENDARFORJOOMLA_NAVIGATION_NEXT_LINK
P Ú S Č P S N
  1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  
  Volný
  Rezervováno

Místnost Plejady

velká
COM_BOOKINGCALENDARFORJOOMLA_NAVIGATION_PREV_LINK COM_BOOKINGCALENDARFORJOOMLA_NAVIGATION_NEXT_LINK
P Ú S Č P S N
  1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  
  Volný
  Rezervováno

Místnost Sirius

velká
COM_BOOKINGCALENDARFORJOOMLA_NAVIGATION_PREV_LINK COM_BOOKINGCALENDARFORJOOMLA_NAVIGATION_NEXT_LINK
P Ú S Č P S N
  1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  
  Volný
  Rezervováno