Blog & novinky

Kitty, jako Hallo Kitty

Dvacátého šestého července 2015 vstupujeme do dvorku domečku, o kterém jsme od samého počátku věděli, že bude náš. Kromě majitelky a realitního makléře nás vítá fena, která divoce poskakuje kolem a celou domu se „usmívá“.


„Jak se pejsek jmenuje?“kitty„Kitty, jako Hallo Kitty,“ odpovídá s úsměvem majitelka.
S majitelkou jsme se dohodli a rozhodli se domeček koupit. Trvalo dlouhé čtyři měsíce, než se vše povedlo, ale je náš. U poslední návštěvy nám majitelka sdělila, že Kitty asi skončí v útulku, protože ji nemá kam dát.
S Vaškem jsme se na sebe podívali a bylo rozhodnuto.
„Tak ji nechte tady, my se o ní postaráme,“ řekl můj muž .
Po měsíci bydlení jsme si pořídili kotě, asi 3 měsíční, a donesli ho domů. Naše Kitty z něj už ale takovou radost neměla. Museli jsme je pořád hlídat, aby mu neublížila a trvalo několik měsíců, než si na sebe zvykli. Ale nakonec se podařilo a docela kamarádili.
Před dvěma měsíci však našeho kocourka zabilo auto… Bylo nám z toho velmi smutno a řekli jsme si, že už žádné kotě, že nám to nestojí za ten smutek ze ztráty. 

 

kotata

Doba pokročila a nám se stýskalo.
„Tak si pořídíme nové kotě, co?“
„No to zas bude mít Kittina radost,“ prohlásila jsem.

Vesmír na sebe nenechal dlouho čekat, a když jsme hned den na to vynášeli tříděný odpad, u popelnice pobíhalo úplně malé kotě.
„Podívej, Maruško… A hele, další… No ne, oni jsou tu tři!“
Zaběhli jsme domů pro pár granulí, koťátka ulovili do krabice a donesli do chodby. Jsou asi měsíc stará, malinkatá miminka. Měli jsme strach, aby je Kitty hned nezakousla. Seděla pod dveřmi a kňučela.
„Ta teda pěkně žárlí.“
První noc jsme to nechali tak a na druhý den jsme se rozhodli pro seznámení. Dali jsme Kitty obojek, aby jí bylo za co držet (normálně ho nenosí, je to svobodná vesnická fena) a vpustili ji do chodby. 

spolu

Jaké bylo naše překvapení, když koťata začala olizovat a nastavovat jim bříško s cecíky, si asi dovedete představit. 

 

 

 

 

spoluuPo třech dnech se u Kitty objevilo mlíčko a koťátka krmí, olizuje je a učí se čistit, je to prostě skvělá kočičí máma. I když sama štěňátka nikdy neměla, instinktivně ví co dělat. 

A tak se radujeme a zase o kousek víc věříme v zázraky; A o trošku míň v náhody, protože to, že se jmenuje Kitty, nemůže být náhoda ;-).