Blog & novinky

Vašek Krejčík: Párová terapie tmou

Terapie tmou je dnes hojně využívaná a velmi žádaná. Možná právě proto, že ve tmě se setkáte opravdu sami se sebou a není vám zde podsouvaná žádná filosofie. To co se ve tmě odehraje je hluboké, spirituální a hlavně Vaše. Máte možnost se setkat s takovou pravdou, jakou žijete.

Věříte-li v anděly, tak je dosti pravděpodobné, že se vám ve tmě bude s těmito bytostmi komunikovat mnohem lépe. Jste-li člověk více materialistický a potřebujete si pouze srovnat myšlenky, tma vytvoří ideální podmínky právě pro toto.

Terapie tmou v páru je jedna z nejintenzivnějších zkoušek, kterou Váš vztah může zažit. Kromě velmi silného zážitku ve tmě, kdy se ponoříte sami do sebe a nacítíte se na svoje vlastní mentální i fyzické tělo, nacítíte se i na mentální a fyzické tělo partnera.

Po několika málo dnech, kdy se společně oddáte tomuto zážitku, jste propojeni na tolika úrovních, že si můžete připadat jako jedna bytost. Doslova vidíte společné myšlenky a prožíváte společné emoce, můžete se propojit i ve snech (často lucidních) a prožívat spolu rozměry dalších realit. Terapie v páru má ale i svoje stinné stránky.

Je dobré, ještě než se k tomuto kroku rozhodnete, zvážit jestli se svojí druhou polovičkou vydržíte takovou dobu o samotě na pár metrech čtverečních.

Strhávají se masky a přestávají fungovat hry, které často páry mezi sebou hrají. Zde (ne)vidíte před sebou člověka ve své ryzosti, takového jaký opravdu je. Máte dostatek času vyjasnit si spoustu věci, které jste zametali pod koberec (ve tmě vyplave všechno).

Po jednom pobytu, je Vašem vztahu jasno. Je opravdovější a pouto mezi Vámi mnohem pevnější. Dokážete se na svět podívat očima Vašeho druhého já.